Latvia Open Cup 245th May 2008



Miniclass
Girls

Place
Name
Club
Country
I
II

Final

Points
1. Daniela Mitina Ivanovo RUSSIA 13,60 14,60   28,20
2. Olesja Pavlova Daugmale LATVIA 13,50 14,10   27,60
3. Kadri Joala Biomechanics Group ESTONIA 13,50 13,50   27,00
4. Anna Komarova Auseklis LATVIA 13,00 13,50   26,50
5. Karin Raski Biomechanics Group ESTONIA 12,70 13,40   26,10
6. Reena Seeba Biomechanics Group ESTONIA 12,90 12,90   25,80
7. Samanta Koha Auseklis LATVIA 12,70 12,90   25,60
8. Aleksandra Marijevska Daugmale LATVIA 12,50 13,10   25,60
9. Anastasija Romanova Daugmale LATVIA 12,20 12,80   25,00
10. Elizabete Jegermane Daugmale LATVIA 12,00 12,50   24,50
11. Anastasija Landiseva Daugmale LATVIA 12,60 9,30   21,90
12. Julija Popova Auseklis LATVIA 9,30 9,60   18,90
13. Riika Seeba Biomechanics Group ESTONIA 4,60 7,00   11,70


Boys

Place
Name
Club
Country
I
II

Final

Points
1. Daniil Popovs Daugmale LATVIA 13,40 13,30   26,70
2. Arturs Unanjans Daugmale LATVIA 12,90 13,50   26,40
3. Ryan Rammi Biomechanics Group ESTONIA 12,60 13,20   25,80
4. Reinis Vimba Daugmale LATVIA 12,70 13,00   25,70
5. Kaspar Tamm Biomechanics Group ESTONIA 9,20 11,90   21,10
6. Dmitrijs Logacovs Daugmale LATVIA 4,40 13,80   18,20
7. Markus Tamm Biomechanics Group ESTONIA 4,40 4,60   9,00


I class
Girls

Place
Name
Club
Country
I
II

Final

Points
1. Julia Tarasenko Daugmale LATVIA 23,50 30,00 29,40 82,90
2. Nikolina Ivanova Daugmale LATVIA 22,00 27,00 27,80 76,80
3. Gretta Marija Nikkare Daugmale LATVIA 22,50 25,60 24,70 72,80
4. Tatjana Soboleva Daugmale LATVIA 21,50 23,60 25,20 70,30
5. Jelena Scerba Bakima BELARUS 23,20 28,80 17,90 69,90
6. Sigrid Sepp Biomechanics Group ESTONIA 21,80 24,70 19,40 65,90
7. Kersti Joala Biomechanics Group ESTONIA 21,50 22,10 44,40
8. Anastasija Firsova Daugmale LATVIA 21,90 22,30   44,20
9. Kristin Rammi Biomechanics Group ESTONIA 20,40 22,70   43,10
10. Anastasija Sarape Daugmale LATVIA 20,30 20,20   40,50
11. Darja Levikina Daugmale LATVIA 18,80 21,10   39,90
12. Alesja Aksjonova Biomechanics Group ESTONIA 21,10 8,40   29,50
13. Saskia Jõers Biomechanics Group ESTONIA 20,90 5,20   26,10


Boys

Place
Name
Club
Country
I
II

Final

Points
1. Stanislavs Sinkevics Daugmale LATVIA 24,90 31,00 30,10 86,00
2. Petr Kuzmin Sankt-Peterburg RUSSIA 22,70 25,30 25,20 73,20
3. Vladimir Bakin Sankt-Peterburg RUSSIA 22,30 24,10 24,70 71,10
4. Rasmus Tätte Biomechanics Group ESTONIA 22,30 24,80 23,60 70,70
5. Reinis Sadinovs Auseklis LATVIA 21,60 24,20 23,60 69,40
6. Kermo Lukas Biomechanics Group ESTONIA 20,90 24,00 11,80 56,70
7. Aleksej Bakin Sankt-Peterburg RUSSIA 17,50 26,90   44,40
8. Silver-Johannes Ilumäe Biomechanics Group ESTONIA 21,20 22,70   43,90
9. Oliver Keres Biomechanics Group ESTONIA 21,90 19,40   41,30
10. Enriko Neltsas Biomehcanics Group ESTONIA 19,80 20,10   39,90
11. Andrejs Panovas Daugmale LATVIA 19,70 19,70   39,40
12. Andrus Punt Biomechanics Group ESTONIA 19,20 19,80   39,00
13. Richard Võsu Biomechanics Group ESTONIA 20,40 16,30   36,70
14. Nikita Korolovs Daugmale LATVIA 23,40 10,00   33,70
15. Dmitrij Mihajlov Ivanovo RUSSIA 25,40 3,50   28,90
16. Vladislav Napalkov Ivanovo RUSSIA 23,80 1,30   25,10
17. Vjaceslav Malkov Ivanovo RUSSIA 22,90 1,10   24,00


II class
Girls

Place
Name
Club
Country
I
II

Final

Points
1. Anna Ivanova Sankt-Peterburg RUSSIA 24,50 32,40 32,00 88,90
2. Natalja Krupenkina Bakima BELARUS 24,00 31,50 30,90 86,40
3. Olga Kucerova Bakima BELARUS 23,50 29,90 27,70 81,10
4. Anna Lepejko Bakima BELARUS 22,40 29,40 28,10 79,90
5. Agnese Veckalne Daugmale LATVIA 23,80 28,50 26,80 79,10
6. Karina Afonina Daugmale LATVIA 25,50 23,80 1,60 62,00
7. Vera Kutas Bakima BELARUS 22,00 29,50   51,50
8. Olga Boikova Daugmale LATVIA 21,80 28,80   50,60
9. Varvara Sirotkina Ivanovo RUSSIA 21,90 26,30   48,20
10. Kristin Kurg Biomechanics Group ESTONIA 21,00 23,90   44,90


Back