VI Estonian Open Cup 12th December 2009



Mini class
Girls

Place Name Born year Club Country I II
Points
1. Valeria Zubkova 2001 SK Trefoil ESTONIA 27,60 27,80
27,80
2. Nora Kreen 2002 Biomechanics Group SK ESTONIA 26,60 26,10
26,60
3. Keitlyn-Merit Sepp 2003 TLÜ SK ESTONIA 26,00 26,20
26,20
4. Maria Saaron 2004 TLÜ SK ESTONIA 22,80 26,20
26,20
5. Leena Isabel Pizzolanti 2003 Biomechanics Group SK ESTONIA 18,40 25,90
25,90


Boys

Place Name Born year Club Country I II
Points
1. Vladislav Semjonov 2003 SK Trefoil ESTONIA 28,20 28,00
28,20
2. Arturs Unanjans 2005 Daugmale LATVIA 26,60 26,50
26,60
3. Ott Langel 2003 Biomechanics Group SK ESTONIA 26,00 25,40
26,00
4. Maru Mikkor 2002 Biomechanics Group SK ESTONIA 25,40 25,30
25,40
5. Cristopher Kase 2003 TLÜ SK ESTONIA 25,20 25,10
25,20
6. Robin Adamson 2001 Biomechanics Group SK ESTONIA 19,50 25,10
25,10
7. Mats Mikkor 2004 Biomechanics Group SK ESTONIA 19,30 24,70
24,70
8. Mihkel Sepp 2005 Biomechanics Group SK ESTONIA 22,20 23,20
23,20
9. Markus Kruusla 2003 Biomechanics Group SK ESTONIA 18,50 15,00
18,50


Children Class
Girls

Place Name Born year Club Country I II
Points
1. Anastasija Firsova 2000 Daugmale LATVIA 25,00 25,30
50,30
2. Kadri Joala 2001 Biomechanics Group SK ESTONIA 25,10 24,60
49,70
3. Angeliina Semjonova 1999 SK Trefoil ESTONIA 22,60 25,70
48,30
4. Anna Gret Asi 2002 Biomechanics Group SK ESTONIA 23,80 24,50
48,30
5. Lolita Fila 2003 Daugmale LATVIA 24,10 23,60
47,70
6. Jana Kuznetsova 1999 Biomechanics Group SK ESTONIA 22,90 23,70
46,60
7. Alina Bondarenko 1997 SK Trefoil ESTONIA 22,60 23,60
46,20
8. Alina Dudkina 1999 Biomechanics Group SK ESTONIA 22,00 23,80
45,80
9. Tähe Leen Metsoja 2001 Biomechanics Group SK ESTONIA 22,20 23,20
45,40
10. Tuuli Maarja Põldma 1998 Biomechanics Group SK ESTONIA 21,50 22,80
44,30
11. Krista Leonova 2002 Daugmale LATVIA 20,80 22,70
43,50
12. Mirjam Pirn 2000 Biomechanics Group SK ESTONIA 21,40 21,60
43,00
13. Ramona Leonova 2002 Daugmale LATVIA 20,50 22,20
42,70
14. Anni Ritson 1999 Biomechanics Group SK ESTONIA 21,70 20,70
42,40


Boys

Place Name Born year Club Country I II
Points
1. Kirils Murausks 2001 Daugmale LATVIA 25,20 26,40
51,60
2. Dmitrijs Logacovs 2003 Daugmale LATVIA 25,90 25,30
51,20
3. Andreas Jõesaar 1999 Biomechanics Group SK ESTONIA 22,80 23,80
46,60
4. Sander Lillo 1997 Biomechanics Group SK ESTONIA 19,90 23,50
43,40
5. Enriko Neltsas 1999 Biomechanics Group SK ESTONIA 23,80 19,50
43,30
6. Kaspar Tamm 2001 Biomechanics Group SK ESTONIA 21,70 20,00
41,70
7. Erki Toomsalu 1997 Biomechanics Group SK ESTONIA 13,60 22,70
36,30
8. Reinis Vimba 2001 Daugmale LATVIA 17,90 17,90
35,80
9. Sander Kütt 1997 Biomechanics Group SK ESTONIA 10,30 21,30
31,60
10. Ralf Erik Kollom 2000 Biomechanics Group SK ESTONIA 12,80 16,40
29,20
11. Toms Leonovs 2000 Daugmale LATVIA 4,20 23,30
27,50


Juniors
Girls

Place Name Born year Club Country I II
Points
1. Sigrid Sepp 1996 Biomechanics Group SK ESTONIA 24,30 27,20 27,40
78,90
2. Anna Komarova 2001 Daugmale LATVIA 23,80 26,20 24,50
74,50
3. Darja Levikina 2000 Daugmale LATVIA 23,40 25,20 25,40
74,00
4. Kristin Rammi 1996 Biomechanics Group SK ESTONIA 22,60 25,20 24,90
72,70
5. Kersti Joala 1999 Biomechanics Group SK ESTONIA 22,20 23,70 24,10
70,00
6. Anastasija Sarape 1999 Daugmale LATVIA 21,00 23,40 22,70
67,10
7. Merlin Lillo 1995 Biomechanics Group SK ESTONIA 17,80 19,20
37,00
8. Olesja Pavlova 2001 Daugmale LATVIA 23,10 5,00
28,10


Boys

Place Name Born year Club Country I II
Points
1. Silver-Johannes Ilumäe 1997 Biomechanics Group SK ESTONIA 21,50 29,40 29,70
80,60
2. Rasmus Tätte 1996 Biomechanics Group SK ESTONIA 22,40 27,90 28,50
78,80
3. Andrejs Panovs 1999 Daugmale LATVIA 22,30 23,60 24,70
70,60
4. Aleksejs Saraps 1999 Daugmale LATVIA 19,70 22,80 21,40
63,90
5. Kermo Lukas 2000 Biomechanics Group SK ESTONIA 23,80 24,60 9,00
57,40
6. Rainer Raiend 1998 Biomechanics Group SK ESTONIA 22,40 24,50 2,90
49,80


Senior
Girls

Place Name Born year Club Country I II
Points
1. Julia Tarasenko 1996 Daugmale LATVIA 24,10 26,80 29,50
80,40
2. Tatjana Soboleva 1997 Daugmale LATVIA 22,10 28,50 6,50
78,80


Boys

Place Name Born year Club Country I II
Points
1. Stanislavs Sinkevics 1998 Daugmale LATVIA 24,80 32,60 32,30
89,70
2. Raimo Lust 1990 Biomechanics Group SK ESTONIA 22,30 26,40 25,40
74,10
3. Tauno Tagel 1993 Biomechanics Group SK ESTONIA 24,40 30,30 6,30
61,00
4. Tanel Altement 1991 Biomechanics Group SK ESTONIA 22,80 3,40 28,00
54,20


Statistics
59 competitiors
4 clubs
2 countries

Back