V Open Cup in Estonia 29th November 2008



Children class
Girls

Place Name Born year Club Country I II
Points
1. Reena Seeba 2001 Biomechanics Group SK EESTI 9,30 12,40
12,40
2. Anna Gret Asi 2002 Biomechanics Group SK EESTI 11,00 12,20
12,20
3. Emma-Marie Kiuru 2004 Biomechanics Group SK EESTI 8,90 9,10
9,10
4. Riika Seeba 2003 Biomechanics Group SK EESTI 8,30 8,60
8,60


Boys

Place Name Born year Club Country I II
Points
1. Ryan Rammi 2002 Biomechanics Group SK EESTI 11,50 11,50
11,50
2. Kaspar Tamm 2001 Biomechanics Group SK EESTI 7,10 9,50
9,50
3. Daniil Drozdov 2004 SK Trefoil EESTI 9,50 8,60
9,50
4. Robin Adamson 2001 Biomechanics Group SK EESTI 8,10 0,00
8,10
5. Markus Keres 2004 Biomechanics Group SK EESTI 7,50 7,70
7,70


Youth
Girls

Place Name Born year Club Country I II
Points
1. Julia Walden 1997 EsTT SOOME 24,40 26,00
50,40
2. Neea Laaksonen 2001 EsTT SOOME 23,60 22,10
45,70
3. Vilma Salonen 1998 EsTT SOOME 22,20 23,30
45,50
4. Kadri Joala 2001 Biomechanics Group SK EESTI 23,30 20,40
43,70
5. Marian Markna 2001 Biomechanics Group SK EESTI 21,60 20,70
42,30
6. Kaie Joala 2002 Biomechanics Group SK EESTI 19,90 19,70
39,60
7. Madli Hiob 1998 Biomechanics Group SK EESTI 18,40 20,40
38,80
8. Gerli Kram 1998 Biomechanics Group SK EESTI 21,20 17,50
38,70
9. Salme Ojasild 1997 Biomechanics Group SK EESTI 17,60 14,00
31,60


Boys

<
Place Name Born year Club Country I II
Points
1. Hannes Gregor Galkin 1997 Biomechanics Group SK EESTI 21,00 21,30
42,30
2. Hanno Andreas Küng 1997 Biomechanics Group SK EESTI 20,30 20,80
41,10
3. Andrus Punt 1998 Biomechanics Group SK EESTI 20,70 20,30
41,00
4. Enriko Neltsas 1999 Biomechanics Group SK EESTI 21,00 19,50
40,50
5. Henri Hämarik 1997 Biomechanics Group SK EESTI 18,70 15,30
34,00
6. Sander Hade 1997 Biomechanics Group SK EESTI 17,00 16,50
33,50
7. Veiko Visk 1996 Biomechanics Group SK EESTI 12,00 20,40
32,40
8. Kevin Koppelmann 1997 Biomechanics Group SK EESTI 18,70 13,20
31,90


Juniors
Girls

Place Name Born year Club Country I II Final
Points
1. Iitu Laaksonen 1998 EsTT SOOME 21,20 25,10 23,80
70,10
2. Sigrid Sepp 1996 Biomechanics Group SK EESTI 20,90 23,30 22,70
66,90
3. Kristin Kurg 1995 Biomechanics Group SK EESTI 20,20 24,20 22,20
66,90
4. Karoline-Britt Ansaar 1995 Biomechanics Group SK EESTI 20,80 21,20 22,60
64,60
5. Kersti Joala 1999 Biomechanics Group SK EESTI 19,30 20,90 21,00
61,20
6. Kristin Rammi 1996 Biomechanics Group SK EESTI 19,50 22,00 16,00
57,50
7. Merlin Lillo 1995 Biomechanics Group SK EESTI 17,80 19,40
37,20
8. Saskia Jõers 1996 Biomechanics Group SK EESTI 16,90 19,20
36,10


Boys

Place Name Born year Club Country I II Final
Points
1. Oliver Keres 1996 Biomechanics Group SK EESTI 22,60 23,80 24,80
71,20
2. Kermo Lukas 2000 Biomechanics Group SK EESTI 20,90 24,40 22,20
67,50
3. Rasmus Tätte 1996 Biomechanics Group SK EESTI 19,30 23,60 24,20
67,10
4. Markus Männik 1997 Biomechanics Group SK EESTI 22,60 24,10 19,20
65,90
5. Rihard Võsu 1998 Biomechanics Group SK EESTI 14,30 20,40 20,30
55,00
6. Silver-Johannes Ilumäe 1997 Biomechanics Group SK EESTI 6,50 24,10 23,70
54,30
7. Rauno Valk 1997 Biomechanics Group SK EESTI 16,50 11,60
28,10


Elite
Ladies

Place Name Born year Club Country I II Final
Points
1. Jenna Vaajoensuu 1992 EsTT SOOME 19,10 25,80 15,80
60,70


Men

Place Name Born year Club Country I II Final
Points
1. Tanle Altement 1991 Biomechanics Group SK EESTI 18,10 21,60 21,80
61,50
2. Tauno Tagel 1993 Biomechanics Group SK EESTI 22,10 26,20 7,90
56,20
3. Raimo Lust 1990 Biomechanics Group SK EESTI 15,10 2,30 13,60
31,00


Statistics
45 competitiors
3 clubs
2 countries

Back